PAYLAŞ

Yüksek ihtimalle önümüzdeki 1 ay içerisinde oyuna eklenmesini beklediğimiz Tomb of Sargeras Raid’inin detayları açıklandı. Gelecek hafta sonu itibariyle PTR sunucularında denenmeye başlanacak olan 9 Boss’luk Raid’in hikayesi ile ilgili ipuçlarına ve bazı yapımcıların yorumlarına bu haberimizde yer verdik.

Güncelleme: Tomb of Sargeras Raid Takvimi Açıklandı

20 Haziran – Raid’in Normal ve Heroic zorluk seviyeleri açılacak.

27 Haziran – Raid’in Mythic zorluk seviyesi ve Raid Finder’ın 1. kanadı Gates of Hell (Goroth, Demonic Inquisition, Harjartan) açılacak.

11 Temmuz – Raid Finder’ın 2. kanadı Wailing Halls (Mistress Sass’zine, Sisters of the Moon, Desolate Host) açılacak.

25 Temmuz – Raid Finder’ın 3. kanadı Chamber of the Avatar (Maiden of Vigilance, Avatar of Sargeras) açılacak.

8 Ağustos – Raid Finder’ın 4. kanadı Deceiver’s Fall (Kil’jaeden) açılacak.

Tomb of Sargeras Raid Hikayesi

“Tarifsiz ve sayısız tehlikelerin üstesinden gelen Order Hall’ların birleşmiş kuvvetleri, Sargeras’ın mezarına ulaşmak üzereler. Çok kudretli silahlara ve en önemlisi Pillars of Creation’a sahip kahramanlar için Dark Portal’ı kapatmadan önce yüzleşilmesi gereken son bir kötülük kaldı. Aegwynn, kutsal Elune Tapınağı’nı Sargeras’ın yenilmiş Avatar’ını hapsetmek için kullanmıştı. Avatar’ın dünyanın derinliklerinde uykuda kalmasını ummuştu fakat içerideki enerji; kötü varlıkları kendisine çekmeye devam etti. Gul’dan mezarlığa adımını attığında, Aegwynn’in yarattığı korumayı yok etti ve bu sayede Legion’ın Azeroth’a akmasına sebep olan kapı açılmış oldu.”

Tomb of Sargeras Raid Boss’ları

Resmi tanıtım haberimizden öğrenebilecekleriniz haricinde, oyun içerisinde “Shift+J”‘ye basarak Adventure Guide’a girebilir ve Healer, DPS, Tank’lar için ayrı ayrı hazırlanmış özel rehberlere de bakabilirsiniz.

Mezarın üst kısmının mimarisi, dış bölüme benzerlik gösterecek şekilde tasarlandı. Cathedral of Eternal Night Dungeon’ını gören oyuncular, Raid’in bu kısmına yabancılık çekmeyecekler. Bölge tamamen Legion kontrolü altında bulunuyor. Mezarın diğer bölgesine geçmek zorunda olan Armies of Legionfall, buradaki şeytani komutanları yok etmek zorundalar.

Goroth

tomb of sargeras raid gorothGeçmişteki başarısızlıkları yüzünden cezalandırılan Goroth’un bedeni, dağlanmış yaralarla dolu. Devası yaratığın her hareketinde, bitmeyen bir acıyla birlikte eti çatırdamakta ve ince bir ses çıkartmakta. Yaratık, bu acıyı ona karşı gelenler üzerine yoğunlaştırmaktan çok mutlu olacak.

Demonic Inquisition

tomb of sargeras raid demonic inquisitionÖlümlülerin Tomb of Sargeras’a yöneldiğini sezen Sargeras, en kuvvetli gardiyanları Atrigan ve Belac’ı, istilacıların durdurmaları ve Pillars of Creation’ı kullanmalarını engellemek için yolladı.

Infernal Lord Goroth’un gelişiyle birlikte, mezarlığın dış kısmını mağaralara çeviren kadim geçit de açılmış oldu. Bu bölüm Tomb of Sargeras Raid’inin ikinci kısmını oluşturmakta. Kadim harabelerle, doğal mağaralarla dolu bu bölüm, Tomb of Sargeras’ın ilk kısmını göre tasarım açısından büyük farklılar göstermekte. Bölgede Queen Azshara’nın Naga yaratıkları bulunmakta. Bu bölgenin teması genel olarak Pillars of Creation’lardan birisi olan Tidestone of Golganneth temel alınarak yaratıldı.

Harjatan

tomb of sargeras raid harjatanTomb of Sargeras Raid’inin bir diğer Boss’u olan Harjatan, doğduğu günden itibaren düşmanlarını yok etmek için eğitildi. Harjatan’ın vahşi acımasız doğasını gören Murloc’lar onu tanrıları yerine koydular. Artık neredeyse bir komuta bile vermesi gerek kalmadan düşmanları üzerine salabileceği bir ordusu var.

Mistress Sassz’ine

tomb of sargeras raid mistress sassz'ineMistress Sassz’ine neredeyse bir ömürlük zamanı okyanusun derinlerini kendi iradesine bağlamakla geçirdi. Bu gücünü, ona karşı gelenlere kabuslar musallat etmek için kullanmakta.

Mezarlığın mağaralarla kaplı bölümünü geçen oyuncular, kadim zamanlardan bu yana kilitli olan Tomb of Sargeras’ın alt kademelerine ulaşacaklar. Bir zamanlar Elune Tapınağı olan mezarlığın teması Elf bölgeleri baz alınarak yapıldı. Karanlık ve Fel renkleri Raid’in bu kısmında olmayacak. Fakat Aegwynn’in tutsak ettiği karanlık güç, bu koridorların karakteristiğine yansımakta.

Sisters of the Moon

tomb of sargeras raid sisters of the moonSisters of the Moon, Avatar of Sargeras’ın mezara yerleştirilmesinden çok daha eski zamanlardan itibaren tapınağın koruyucuları olarak bulunmaktaydılar. Bu kız kardeşler ölümde bile nöbetlerine devam ettiler fakat bu halde geçirilen bin yılı aşkın süre, onların dost ve düşmanı ayırma yetilerini etkiledi. Delilikleri onları tüketmekte iken, kutsal bölgelerine giren herkes ölüme terk edilecek.

The Desolate Host

tomb of sargeras raid the desolate hostBir zamanlar Night Elf’lerin gömüldükleri bu kutsal alan, Engine of Souls tarafından yozlaştırıldı. Bu şeytani cihaz ölülerin enerjilerini toplamakta ve bu enerjiyi şeytani yaratıkları çevirmekte. İşkence gören bu ruhlar, hilkat garibelerine dönüştüler ve mezarlığın derinlerine ulaşanlardan beslenmek için beklemedeler.

Oyuncular burada Pillars of Creation’ı kullanarak Tomb of Sargeras Raid’inin son kilitli bölgesine ulaşacaklar. Sargeras’ın Avatar’ının da gömülü olduğu bu bölge, yüzeyin çok daha aşağısında bulunmakta. Bölgedeki yaratıklar daha çok Titan’lardan esinlenilerek hazırlandılar.

Maiden of Vigilance

tomb of sargeras raid maiden of vigilanceAegwynn tarafından Tomb of Sargeres’ın mezarının başına konulan Maiden of Vigilance, binlerce yıl boyunca burayı korudu. Mezarın muhafızı, Avatar’ın kendi Titan yapısı üzerinde nasıl bir yozlaşmaya sebep olabileceğini öngörememişti. Bu muhafız artık yoluna kim çıkarsa çıksın ayırt etmeden yok etmekte.

Fallen Avatar

tomb of sargeras raid fallen avatarAegwynn, Sargeras’ın Avatar’ını yendiğinde, onu tamamen yok etmeyi başaramadı. Bunun yerine yaratığın bedenini, Elune Tapınağı’nın derinliklerine kapattı. Binlerce yıl kapalı kalan kapılar, Legion güçleri tarafından açılmak üzere. Kil’jaeden, Avatar’ı canlandırarak bütün gücünü Azeroth’u yok etmek için kullanmaya hazırlanıyor.

 Kil’jaeden

tomb of sargeras raid kil'jaedenSargeras ile işbirliğini kabul ederek, Draenei’lerin başka yıldızlara sürgün edilmesine sebep olan Kil’jaeden, Legion’ın durdurulamaz olduğunu düşünmekteydi. Fakat hiçbir aldatıcı taktiği kahramanların bu noktaya gelmesini engelleyemedi. Sargeras’ın söz verdiği zaferi hızlandırmak için kahramanların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bu son savaş Azeroth’un kaderinin sonsuza kadar etkileyecek…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK