Overwatch’un Yeni Haritası – Horizon Lunar Colony

406
1
PAYLAŞ

Overwatch oyuncu kitlesinin uzun zamandır yeni bir saldırı haritası (Assault Map) talep ettiklerini bildiğini söyleyen yapımcı Jeff Kaplan, Horizon Lunar Colony haritası ile hem bu ihtiyacı karşılayacaklarını hem de Overwatch’un hikayesi ile ilgili bir adım daha atmış olacaklarını açıkladı. Horizon Lunar Colony haritası Volskaya, Temple of Anubis ve Hanamura’nın ardından oyundaki dördüncü saldırı haritası olacak. Haritanın oyuna ekleneceği tarih ve yeni kahramanın bu haritayla bir bağlantısı olup olmayacağı henüz açıklanmadı.

overwatch'un yeni haritasi horizon lunar colony Oyundaki mevcut saldırı haritalarıyla kıyaslandığında Overwatch’un yeni haritası Horizon Lunar Colony’nin ilk kısmında çok daha avantajlı yüksek bölgeler olacak. Widowmaker gibi kahramanların yararlanabileceği bu avantajlı yüksek noktaların benzerlerine defans takımı da erişebilecek. Haritanın ikinci bölümü ise hem yüksek bölgelerden hem de alçak bölgelerden oluşmakta. Alt kademeyi kullanarak defans takımına karşı sürpriz saldırılar düzenlenebilecek. Ay’da bulunan bu haritanın çok çeşitli saldırı opsiyonları barındıracağı ve Hanamura’nın ikinci bölümü gibi oyunun çok fazla sıkışmayacağı açıklandı.

Jeff Kaplan’dan Horizon Lunar Colony Açıklamaları

Overwatch’un yeni haritası Horizon Lunar Colony Ay’da yer aldığından dolayı akıllara gelen ilk soru yer çekimi ile ilgili bir numara olup olmayacağı…Haritanın ilk dizaynında yapımcılar bütün alanı yer çekimsiz ortama dönüştürmüşler fakat bunun pek işe yaradığını söylenemezmiş. Bu mekaniğin, oyunun kilit elementlerini bozduğunu, başlarda keyifli görünmesine rağmen kesinlikle rekabetçi bir oyun ortaya çıkartmadığını düşünen yapımcılar bu fikirden vazgeçmişler. Fakat yer çekimsiz ortamın eğlencesinden bizleri mahrum bırakmamak için haritaya ufak bir detay eklenmiş durumda. A Noktasına gelindiğinde sağ tarafımızda hava kilitleri olacağı söyleniyor. Jeff Kaplan’ın açıklamasına göre korkmamıza gerek yok. Çünkü sihirli bir sebepten ötürü dışarıda da nefes almaya devam edebiliyoruz ve patlama gibi bir durumumuz olmayacak.

Custom Oyunlara Yer Çekimi Seçeneği Geliyor

overwatch'un yeni haritasi horizon lunar colony2Genel oyun modları seçildiğinde oynadığımız Horizon Lunar Colony haritasının farklı versiyonları da olacak. Normal versiyonda bulunan düşük yer çekimi bölümü, sadece kısıtlı bir alandan ibaret. Fakat haritanın tamamının düşük yer çekimine sahip versiyonu da oyunun Arcade ve Custom Game modlarına ekleniyor. Yapımcılar bunu bir adım daha ileriye taşıyorlar ve oyundaki mevcut bütün haritalar, Custom modda bulunan bir seçenek ile yer çekimsiz veya düşük yer çekimli hale getirilebilecek.

Haritadaki Hikaye Elementleri

overwatch'un yeni haritasi horizon lunar colony 3Haritanın hikayesi ile ilgili açıklanan bilgiler genellikle “Recall” animasyonundan bildiğimiz ayrıntılar oldu. Winston’ın daha bebekken kullandığı oda, Dr. Winston’ın ve diğer bilim insanlarının astronot kıyafetleri, bilgisayar ekranlarındaki bazı sürpriz bilgiler, saldıran takımın odasında bulunan devasa teleskop ve inanılmaz Dünya manzarası haritanın ufak detayları arasında sayılabilir. Ayrıca Blizzard tarafından haritanın hikayesinin ipuçlarını barındıran mesajlaşmaları açıkladığımız haberimize buradan ulaşabilirsiniz.


Yapımcı Jeff Kaplan’ın açıklamalarının bulunduğu videoyu ve Overwatch’un ilk animasyon filmlerinden birisi olan Recall’u yazımızın devamından görüntüleyebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK