PAYLAŞ

overwatch'a yeni harita horizon lunar2Overwatch’daki hareketlilik duracağa benzemiyor. Biz Uprising etkinliğinden sonra oyuna eklenen Anniversary içerikleriyle uğraşa duralım, Blizzard yeni içeriği ile ilgili ipuçları yayınlamaya başladı bile. Overwatch’a yeni harita mı geliyor sorusunun çıkış noktası, Winston’ın evi sayılan Ay Kolonisi’nin olaya dahil edilmesi oldu. Geçtiğimiz günlerde sinsi yapımcımız Jeff Kaplan ile yapılan bir röportajda kendisi tam olarak şu cümleyi kullandı:

Really cool hero news, just on the horizon – Ufukta çok havalı kahraman haberleri var”

Cümlede geçen “Just on the Horizon” çok yakında, ufukta anlamında kullanılmakta olan bir kalıp, doğal olarak herkes yakında bir kahraman haberi geleceğini düşündü fakat o kalıp aslında kimsenin aklına gelmeyen bir ipucuydu. Winston’ın ay üssünün ismi: Horizon Lunar Colony…Overwatch’a yeni harita mı geliyor yoksa yeni kahraman mı geliyor hala belli değil ama çok yakında bir içerikle buluşacağımız kesin. Şimdiye kadar paylaşılan bilgilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Overwatch’a Yeni Harita mı Geliyor?

overwatch atlas newsHorizon Lunar Kolonisi kapatıldıktan yıllar sonra, programın kaderiyle ilgili ilk kez açıklama yapıldı. Lucheng Interstellar firması tarafından düzenlenen basın toplantısında, veri tabanının ve görüntüleme sistemlerinin hala ulaşılabilir oldukları açıklandı. Koloninin Dünya ile bağlantısının kopmasından hemen önce yapılmış yazışmalar ortaya çıktı.

Horizon Lunar Koloni ile Yazışmalar

Nevsky’den Winston’a
Konu: Goriller Odalarına Kapatıldılar

Mesajda Simon ve problem çıkartan bazı diğer gorillerin odalarına kapatıldıkları söyleniyor. Gorillerin bu davranışlarının kaynağı olarak, üzerilerinde uygulanan genetik tedaviler ve yaşadıkların koloninin (Ay kolonisi) şartları gösterilmekte. Gittikçe büyüyen bu probleme el atılmaz ise revirde yaşanan Nguyen olayına benzer bir hadisenin tekrarlanacağından endişelenilmekte.
Neticede Nevsky Winston’a genel olarak çekincelerinden bahsediyor ve gorillerin odalarında kalmaları gerektiğini söylüyor.

Flores’den Herkese
Konu: Havalandırma Sistemi İncelemesi

Flores, koloninin neredeyse tamamındaki havalandırma sistemlerinden garip sesler geldiğini söylüyor. Durumla ilgili kapsamlı incelemenin ne zaman yapılabileceğini soruyor. Sizi bilmem ama ben oksijen konusunda sıkıntı çekmek istemiyorum diyerek mesajını sonlandırıyor.

Winston’dan Yoshida’ya Cevap
Konu: Gorilleri Odalarına Kapatıldılar

Winston da gorillerin odalarına kapatılmaları fikrine katıldığını, fazla seçenekleri olmadığını ve gorillerin dünyaya geri gönderilmelerine katılmadığını söylüyor. Gorillerin de kendisi ve Yoshida gibi koloninin birer parçası olduklarını hatırlatıyor. Onları sosyalleştirmek için büyülü bir yol olmadığını, onlara birer ergen gibi davranılmaması gerektiğini, onların bundan çok daha fazlası olduklarını söylüyor. Genetik tedavilerin bu denli olumsuz etkileri olacağını öngöremediklerini ve tedaviyi durdurmaları gerektiğini kabul ediyor.

Zhang’den Herkese
Konu: Beni Gördünüz mü?

Zhang, neredeyse bir haftadır Hammond’u görmediğini, Hammond’ın kafesinin neredeyse bir haftadır boş olmasından dolayı endişelendiğini söylüyor. Gorillerden daha küçük denekler kullanılmasını kabul etmelerinin bir hata olduğunu düşündüğü yazmış.

Not: Oyuncu kitlesi bu mesajda bahsedilen küçük denekler kelimesinden Hammond’un Overwatch’un yeni kahramanı olabileceğine dair teoriler üretmeye başladılar bile. Hammond’ın şimdiden ne şempanzeliği ne roketli kediliği kaldı….Bir primat daha OW kadrosuna katılıyor olabilir.

Winston’dan Herkese
Konu: (Yüksek Öncelikli) İstasyonda Acil Durum

Winston E-35 numaralı hava kilidinde acil yardıma ihtiyacı olduğunu söylüyor.
“Bu bir tatbikat değildir, durum kritik, herkes acilen buraya gelsin, hava kilidinde problem var…”

Son Dakika Gelişmesi

Lucheng Interstellar firması, koloninin dahili görüntüleme sisteminin çalıştığını gösteren bir görsel paylaştı. Lucheng sözcüsünün Atlas News’a yaptığı açıklamada, bağlantının dengesiz olduğunu fakat yeni bilgiler almak için şirket olarak çabaladıklarını söyledi.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK