PAYLAŞ

Overwatch yetkilileri bir sürprize imza atarak Overwatch’a iki kat XP hafta sonu (Double XP Weekend) geleceğini açıkladılar. Overwatch’da ilk kez yaşanacak bu duruma diğer Blizzard oyunlarından aşina olanlarınız mutlaka vardır. Basitçe açıklamak gerekirse, kazanacağınız tecrübe puanlarının neredeyse tamamı iki ile çarpılacak bu da demektir ki Anniversary etkinliği sonuna kadar bol bol Loot Box açabileceksiniz. İki kat XP hafta sonu promosyonu ülkemizde 9 Haziran’da başlayacak ve Overwatch Anniversary etkinliğinin sonuna kadar devam edecek ki bu büyük ihtimalle 13 Haziran akşam saatlerine denk gelecek.

İki Kat XP Hafta Sonu Detayları

Overwatch Anniversary içeriklerinin fiyatlarının uçuk olduğu, toplamda 11 Legendary kostüme sahip olabilmek için bile durmaksızın oyunun başında vakit geçirmek zorunluluğu olduğu oyuncular tarafından ısrarla dile getirilmişti. Oyuncular Blizzard’dan yıl dönümü içeriklerinin bir süre daha oyunda kalmasını talep ettiler fakat firma bunu yapmayacağını açıkladı. Bu sebeple sizlere naçizane tavsiyemiz, hafta sonu boyunca sürecek iki kat XP kampanyasından faydalanıp açabildiğiniz kadar Loot Box açmanız yönünde. Türkiye için iki kat XP hafta sonu başlangıcı 9 Haziran saat 03.00 olarak açıklandı.

overwatch iki kat xp hafta sonu 2Overwatch’un oynanabildiği bütün platformlar (Xbox One, PlayStation 4 ve PC) ekstra tecrübe puanı hafta sonundan faydalanabilecek. İki ile çarpılacak tecrübe puanlarının kaynakları ise :

  • Maçta geçirdiğiniz süreye bağlı puan,
  • Maç tamamlama puanı,
  • Maç sonrası oyundan çıkmayarak, devam etme bonusu,
  • Maç kazanma puanı,
  • Başlamış maça sonradan girildiğinde kazanılan puan,
  • Kazanılan madalyalara göre toplanan puanlar olacak.

Bütün bu kaynaklardan kazanılan tecrübe puanları (Experience) iki ile çarpılacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK