Ve Overwatch Anniversary Etkinliği Başlar

514
0
PAYLAŞ

30 Milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan, sayamayacağımız kadar çok “Yılın Oyunu Ödülü” kazanan Overwatch, birinci yaşını Overwatch Anniversary etkinliği ile kutlamaya başladı. 3 Hafta sürecek Overwatch Anniversary etkinliği, önceden açıklandığı gibi bugün (23 Mayıs) itibariyle başladı. 12 Haziran’a kadar oynanabilecek etkinlik içeriklerinin yanı sıra, 3 yeni Arena haritası ve değişik oyun tipleri de oyuna kalıcı olarak eklenmiş oldu. İçeriklerin detaylarına geçmeden önce bir kez daha hatırlatırız ki; 26-29 Mayıs boyunca Overwatch ücretsiz olarak oynanabilecek ve 5 Haziran’a kadar Overwatch Game of the Year Editon indirimli olarak satılacak. Oyunu ücretsiz olarak oynamak isteyen arkadaşlarımız, takip etmeleri gereken adımların neler olduğunu buradan öğrenebilirler.

Overwatch Anniversary Etkinliği İçerikleri

Her etkinlikte olduğu gibi, yıl dönümü etkinliğinde de 100’ün üzerinde ödül oyuncuları bekliyor olacak. Tam 11 tane Legendary kostüm, her kahraman için hazırlanmış dans emote’ları, spreyler, galibiyet pozları bu ödüller sadece bir kısmını oluşturuyor. Ayrıca Arcade ve Custom oyun seçeneklerine eklenen yeni oyun modları, oyuna kalıcı olarak eklenen 3 arena haritası gibi daha birçok yenilik var.

Overwatch Anniversary Legendary Kostümleri Hangi Kahramanlara Geldi?

Blizzard’ın geçtiğimiz günlerde Twitter hesabından tanıtılan Legendary kostümleri sizlerle önceki haberimizde paylaşmıştık ve açıkçası kostümleri biraz kötülemiştik. Kasıtlı olarak mı yapılmıştı bilmiyoruz ama etkinliğin diğer kostümlerini gördükten sonra gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, tanıtılan kostümler Overwatch Anniversary etkinliğinin bizce açık ara en kötü kostümleriymiş. Overwatch sanat ekibi bizlere gerçekten çok iyi kostümler hazırlamış. Ufak bir detay, Lucio’nun yeni Legendary kostümleriyle birlikte kendisine 2 yeni müzik eklenmiş durumda. Hanzo Main’ler gözünüz aydın sonunda yeni Legendary kostüme kavuştunuz…İşte Overwatch Anniversay Legendary kostümleri:

Overwatch’a 3 Yeni Arena Haritası

Necropolis

ow necropolis arena mapAna Amari uzun yıllar boyunca burada saklandı ve olayları burada kurduğu sığınaktan gözetledi. Yıkıntıların tepesinde bulunan üssü, yapacağınız sürpriz saldırılar için kullanabilir veya taş koridorlarda düşmanı karşılayabilirsiniz fakat bunu yaparken tehlikeli kuyulara dikkat edin.

Castillo

ow castillo arena mapCastillo, Dorada körfezinin sırtında kurulmuş eski bir kale. Burası; Sombra’nın hack inine, tekinsiz müdavimleri olan Calavera (kafatası) Bar’ına ve Los Muertos çetesine ev sahipliği yapıyor. Birkaç seviyeden oluşan kalede kendinizi düşmanlara karşı test edin.

Black Forest

ow black forest arena mapEichenwalde şehrinin eteklerinde bulunan, silerle kaplı orman parçalanmış Bastion üniteleriyle dolu. Eichenwalde kalesi ile orman arasından, düşmanlarınıza sürpriz saldırılar düzenleyebilirsiniz. Düşmanın başlangıç bölgesine kısa yollar sayesinde hemen ulaşabileceğiz ve durmaksızın savaşa girebileceğiz.

Overwatch Yeni Oyun Mod’ları

Jeff Kaplan bu oyun modlarının şimdilik deneme aşamasında olduklarını açıkladı. Oyuncular tarafından yapılacak eleştiriler ile birlikte, oyun modlarında bazı değişikliklere gidilebileceğinin de sinyalini verdi. Arena maçları uzatmaya gittiğinde bazı kahramanlar tarafından oyun kilitlenebiliyor ve beraberlikle sonuçlanıyordu. Bu durumun önüne geçmek için uzatma kurallarında çeşitliliğe gidildi. Maç süresi bittiğinde, haritanın ortasında bir alan belirecek. Bu alanı alan taraf kazanacak yani artık beraberlik için köşe bucak kaçanlar tarih oluyor. Bir diğer modda ise oyun başlarken size 3 kahraman sunulacak ve bunlardan birisi seçerek oyuna başlayacaksınız. Limited Duel isimli oyun modunda ise, kazanan takım bir sonraki round’da, o kahramanları seçemeyecek. Örneğin; Roadhog, Soldier 76 ve Ana ile oynayıp kazanan takımın oyuncularından hiçbirisi sonraki round’da bu kahramanları seçemeyecek. Bu oyun modları hem Arcade hem de Custom Game bölümde bulunacak. Yapımcı Jeff Kaplan’ın oyun mod’ları ve haritalarla ilgili detaylı tanıtım videosunu haberimizin devamından izleyebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK