PAYLAŞ

Overwatch için yapılan seriden sonra, yeni bir çizgi roman serisine kavuştuk. Serinin ilk bölümü “Magni” ismini taşıyor. Hikaye, Legion eklenti paketinin hemen öncesini anlatarak başladı. Sonsuza kadar taşın içerisine hapsolduğu düşünülen Kral Magni’nin yeni hikayesini buradan okuyabilirsiniz. (Altenatif PDF link)

Kral Magni’nin Hikayesi

The_Shattering_-_Magni_Bronzebeard

Magni’nin hikayesini hatırlamayan veya oyuna ara vermiş arkadaşlarımız için özetlemek gerekirse; Magni Ironforge’un kralıydı, ve çok uzun zamandır Bronzebeard klanına liderlik ediyordu. Cataclysm gerçekleştiği zaman Magni, dünyayla iletişime geçebilmek için bir ayin gerçekleştirdi fakat işler yolunda gitmedi ve Magni taştan bir heykele dönüştü. Kraldan boşalan tahta kimin geçeceği konuşulurken, kardeşi Muradin, kızı Moira ve Wildhammer’ların lideri Falstad tarafından Üç Çekiç Konseyi (Council of Three Hammers) kuruldu ve ilk defa bütün klanlar tek çatı altında toplandılar.

 

Çizgi Roman’ın Hikayesi

Çizgi roman bizi, yukarıda bahsettiğimiz olaylardan dört sene sonrasına götürüyor. Geçen zaman boyunca liderler, Magni’yi uyandırmaya çalıştılar fakat başarılı olamadılar. Kralı uyandırmaya çalışması için Moira tekrar ikna ediliyor. Diğer liderler Magni’nin uyanması için tek yol olarak kızının babasına seslenmesini görüyorlar. Moira tam denemekten vazgeçtiği, arkasını döndüğü anda taştan bir çatırdama sesi yükseliyor. Magni uyanıyor! Fakat uyanmasındaki sebep, Moira’nın düşündüğünden farklı…

moira

Magni’nin dönüşü taht kavgalarını başlatmak üzereyken kendisi geri dönüş amacının tamamen farklı bir sebepten kaynaklandığını anlatmaya başlıyor. Geri dönüşünün sebebi, yaklaşan yıkımı hayallerinde görmüş olması. Dünyayla bütünleştiği ayin sonrasında, gelecekten görüntüler görebilme yeteneği kazanmış ve halkları yaklaşan iblis istilasına karşı uyarmak için geri dönmüş.

Halkını verdiği bu haberden sonra Magni, diğer bütün Alliance liderlerini uyarmak için yola koyuluyor fakat öncesinde kızıyla kalp ısıtan, geciktirdiği özrünü diliyor.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK