PAYLAŞ

Muhteşem bir Warcraft çizgi romanı daha yayınlandı: Anduin. Broken Isles kuşatması ile ölen Kral Varian Wrynn yerine tahta geçen Anduin, Alliance’ın yeni kralı olarak büyük bir sorumluluk yüklenmişti. Bu çizgi romanda ise Anduin Wrynn’e yapılan bir Legion suikast denemesini, Anduin’in soğukkanlılığını ve de Warcraft’ın geleceğinden önemli bir sahneyi görüyoruz. Günümüzden yıllar sonra bir zamanda geçen bu sahnede ise yaşlı bir High King Anduin’i ve yanında Prophet Velen’i görüyoruz. Detaylar aşağıda!

Çizgi romanı, görsel ve ses efektleri ile zenginleştirilmiş Madefire versiyonu ile bilgisayar başında buradan okumanızı tavsiye ederiz. Açamayanlar ise sade pdf halini buradan indirebilirler.

Serideki diğer çizgi romanlara göz atmak isteyenler için: Legion Çizgi Roman Serisi

Çizgi Romanda Anduin’in Hikayesi

anduin son of the wolfÇizgi romanımız, babasının ölmeden önce yazdığı mektubu okurken yeni kral Anduin Wrynn’in odasına Broken Isles’tan iyi haberler getirdiğini söyleyen bir askerin girmesiyle başlıyor. “Savaş bitti…” sözüyle içeri giren asker cümlesini tamamladığında ise niyetini belli ediyor: “… senin için.”

Aslında bir Nathrezim ajanı olan bu asker Anduin’e saldırıyor ancak deneyimli bir Priest olan Anduin, Holy gücüyle ajanı etkisiz hale getiriyor. Korumalarına herşeyin iyi olduğunu ve başka ajanlar için etrafı aramalarını emreden Kral, ardından dikkatini tutsağına çeviriyor.

Legion’ın bu suikast ile neyi amaçladığını sorgulayan Anduin, tutsağına Alliance liderlerinden birinin öldüğünü, bir – iki liderin ölmesiyle Alliance’ın dağılmayacağını belirtiyor. Ancak sözlü manipülasyonda usta olan bir ırktan gelen bu Nathrezim ajanı, kralın özgüvenini sarsmak için Alliance’ın zaten dağıldığını, Kurt’un (Anduin’in babası) ölümüyle her şeyin bittiğini söylüyor. Babası için bir hayal kırıklığı olduğunu, güçlü bir savaşçı olamadığını, barış adamı olduğunu, düşmanları ile görüştüğünü ve Kurt’u yumuşatarak onu da dizginlediğini anlatıyor. Ardından da hepsine rağmen bir barış yolu olduğunu söyleyip, gururunu kenara bırakıp Legion’a katılmasını teklif ediyor.

Tüm bunları serin kanlılıkla dinleyen Anduin, söylediklerinin doğruluğunu kabul ediyor ama ekliyor: “Ben barış adamıyım. Kurt gitti, ben kalan ışığım. Ve bunu sonlandıracağım”. Sonrasında ise Holy ateş ile ajanı küllere çeviriyor.

Sadece kendisinin babasını değiştirmediğini, babasının da kendisini değiştirdiğini düşünen Anduin ise son olarak bunun Alliance veya Azeroth için yeterli olup olmayacağını kendisine soruyor.

Warcraft Evreni’nin Son Savaşı

Sonra ise çizgi romanın en önemli sahnelerinden birini görüyoruz. Yıllar sonrası.

Exodar’da tahtta oturmakta olan yaşlı Anduin Wrynn, elinde babasının son mektubunu tutarken içinden şunları söylüyor: “Hazırız baba, savaşacağımız tek bir savaş kaldı. Kazan ya da kaybet, bugün bitiyor.”

yasli anduin vrynn prophet velen warcraft son savas

Sonrasında ise Prophet Velen’in krala seslendiğini görüyoruz:

V: Kralım. Vakit geldi. Saldırmak için daha iyi bir fırsat olmayacak. Fırsatımız bile olmayacak.
A: İhtiyacımız olan fırsat bu. Babam için, kaybettiğimiz sayısız diğerleri için..
V: Işık bugün Gölge‘ye üstün gelecek.
A: Başlasın.

World of Warcraft’ta İleride Neler Olacak?

Legion ile Warcraft hikayesinin bir hayli geliştirildiğini anlatmıştık, Lore serimizde incelediğimiz Chronicle kitabı, Illidan’ın kitabı ve oyun içi kaynaklardan öğrendiğimiz birçok yeni bilgi var. Ancak en önemlisi şu, Warcraft evreninin gerçek düşmanı aslında Shadow (Gölge) ve bizim en son savaşımız Işık’ın yanında olarak Gölge’nin liderleri Void Lord’lara karşı olacak. Hatta ışığın ordularını Illidan’ın yönettiğini Illidan’ın Hayat Hikayesi yazımızda anlatmıştık.

Bu çizgi romanda da Anduin’in yaşlı haliyle son savaşın gerçekleşeceğini ve Velen’in söylediklerinden Gölge’ye karşı Işık savaşı olacağını teyit etmiş oluyoruz.

Ancak bu, Sargeras ve Burning Legion’ın Azeroth’u yoketmek istediği gerçeğini ortadan kaldırmıyor. Hikayenin daha ne tür sürprizler doğuracağını beraber göreceğiz.

4 YORUMLAR

  1. Madefire ile yapılmış olan gerçekten muazzam olmuş. Acaba nerden buluyorsunuz bunları çok merak ettim yahu ? 🙂

    • Bunlar genelde Blizzard tarafından duyuruluyor, biz de sürekli takip edip en kısa zamanda kendi kullanıcılarımıza duyurmaya çalışıyoruz.

  2. Sabahtan beri ne var ne yok hepsini okudum ve izledim. Harika iş çıkarmışsınız tebrik ediyorum hepinizi. Oyuna da geri dönmeye karar verdim. Görüşmek üzere 🙂

BİR CEVAP BIRAK