PAYLAŞ

Heroes of Storm 2.0 yaması dün (26.05) itibariyle ülkemizde de oyuna eklendi. Uzun zamandır Blizzard tarafından tanıtımları yapılan yamada gerçekten çok büyük yenilikler var. Heroes of the Storm 2.0 yenilikleri içerisinde kaybolmamanız için sizlere küçük bir rehber hazırladık. Özellikle oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız için, hangi Mega Bundle’ı almaları gerektiği, yeni oyun içi değeri olan Gem’leri Shard’ları nerelere harcamalarında fayda olduğu gibi noktaları bu haberimizde açıklamaya çalışacağız. Ayrıca HotS’a eklenen haftalık Nexus Challenge’ları Overwatch oyuncularını da yakından ilgilendireceğe benziyor. Bu görevleri yaptığınız zaman hem Hots hem de Overwatch ile ilgili bazı ödüllere sahip olacaksınız.

Heroes of the Storm 2.0 Yenilikleri

Oyuna girdiğiniz anda yeni arayüz sizi karşılamakta. Collection’s sekmesi altında şimdiye kadar biriktirdiğiniz bütün kahramanları, binekleri, kostümleri bulabilirsiniz. Featured kısmında ise ücretsiz sahip olabileceğiniz Mega Bundle’lar bulunmakta.

Ücretsiz 20 Kahraman Kazandıran Mega Bundle’lar

hots mega bundle ucretsiz 20 kahramanMega Bundle’lar size 20 kahramanı ücretsiz olarak hediye eden ödül kutuları. 4 Seçenekten birisi seçtiğiniz zaman diğer 3 seçeneğin kaybolacağını hatırlatırız. Hangi paketi seçeceğinize karar veremiyorsanız veya oyuna yeni başlayan bir oyuncu iseniz, Blizzard’ın sizi yönlendireceği teste girmenizde fayda var. Mega Hero Bundle Quiz’ine buradan ulaşabilirsiniz.

HotS – Oyuncu ve Kahraman Gelişimi ile İlgili Değişiklikler

Oyuncu gelişimi için 40 Level üst sınırı kaldırıldı.Oyuncu Level’ı artık sahip olduğunuz bütün kahramanların Level’larının toplamı olacak. Kahraman seviyelerindeki 20 Level üst sınırı da oyundan kaldırıldı. Kahramanlar tecrübe aralıklarını tamamladıkları zaman oyuncunun Level’ı da ortak bir şekilde artmış olacak. Bu Level’lama sistemi sayesinde yeni sandıklar, oyun içi değeri olan Gem’ler ve birçok farklı ödül kazanılabilecek.

HotS Loot Chest’leri

heroes of the storm 2.0 loot chestLoot Chest’ler yani ödül sandıkları, eskiden Gold ile alabildiğiniz bütün içerikleri, kozmetik ödülleri ve daha birçok yeni ödülü kapsayacak. Her Level atlayışınızda yeni bir ödül sandığına sahip olabileceksiniz ama bu sandıkları Gem ile ya da gerçek para karşılığında da satın alma imkanınız olacak. Her sandıkta 4 ödül kazanacaksınız (Veteran’da 5). Bu ödüllerin Common, Rare, Epic veya Legendary olma şansı var. Ödül sandığının derecesine göre (Basic Loot Chests, Rare, Epic, ve Hero’ya Özel) içerisinden çıkacak nadir ödülün kalitesi de değişecek. Örneğin bir Epic Loot Chest’den en azından 1 tane garanti Epic ödül kazanacaksınız.

Heroes of the Storm yenilikleri içerisinde belkide en büyük pay yeni ödüllerin oldu. Düşmanları öldürdüğünüzde kahramanın farklı konuşmalara sahip olmasını sağlayan “Announcers”, “Voice Lines”, düşman kulelerini yıktığınızda otomatik olarak dikeceğiniz “Banner” seçenekleri, spreyler, emoji paketleri bu yeniliklerin sadece bazıları. Bu ödüllerin tamamı Loot Chest’lerden çıkabilecek.

Sandıkları açtığınız ekranın alt kısmında “Re-Roll” diye bir tuş göreceksiniz. Sandığınızdan çıkan ödülleri beğenmediyseniz bu tuşa basarak sandığın ödüllerini değiştirebilirsiniz. Fakat unutmayın çıkan ödüllerin kalitesi korunmayacaktır. Örneğin Basic Loot Chest’ten Epic bir ödül çıkarttınız ve ardından Re-Roll tuşuna bastınız. Bu sandığın size tekrar Epic ödül verme garantisi olmayacaktır.

Yeni Oyun İçi Değerleri – Gem ve Shard

heroes of the storm 2.0 gem shardHotS 2.0’da öncelikli olarak sahip olacağımız değerin ismi Gem oldu. Gem Shop’u kullanarak, gerçek para karşılığında Gem almanız mümkün. Gem sayesinde; kahramanları, Bundle’ları, Loot Chest’leri, Stimpack’leri ve bazı başka ödülleri satın alabiliyoruz.

Bir Loot Chest açtığımız zaman, eğer önceden sahip olduğumuz bir ödül tekrar çıkarsa bu ödül otomatik olarak Shard’a dönüşecek. Ayrıca Loot Chest’lerin içerisinden direkt Shard çıkma ihtimali de var. Bu Shard’lar ile “Forge Cosmetic” özelliğini kullanarak ödüller alınabilecek.

Yeni Harita ve Kahramanlar

Heroes of the Storm 2.0 yenilikleri arasında Overwatch’dan ciddi transferler var. HotS’un yeni haritası, Shimada klanının kalesi sayılan Hanamura. Overwatch’dan hatırlayabileceğiniz Payload itme mekaniği ve bazı diğer yeni mekanikler bu haritaya entegre edildi. Yamanın tanıtım videosu ile birlikte açıklanan bir diğer kahraman ise Hana Song yani nam-ı diğer D.Va. D.Va’nın Nexus’a giriş tarihinin henüz netleşmediğini hatırlatırız. Hanamura haritası ve Genji ile ilgili detaylı haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Nexus Challenge 2.0

Oyuna haftalık olarak eklenecek görevler “Nexus Challenge 2.0” sayesinde hem Overwatch için hem de HotS için ciddi ödüller kazanabileceğiz. Görevleri tamamlamak için yapmamız gereken ise gayet basit; bir arkadaşımızla grup oluşturarak 5 tane HotS maçı yapmamız gerekiyor. İlk haftaki Nexus Challenge 2.0 için AI maçları da kabul edilmekte fakat sonraki 3 hafta boyunca bu görevleri sadece; Quick Match, Unranked ve Ranked maçlarda tamamlayabiliyoruz. Haftalara göre kazanılacak ödüller ise:

Hafta 1 (25 Nisan Başlangıç)
 • HotS
  • Orochi Hovercycle bineği, Oni Genji Banner’ı, portresi ve spreyi.
 • Overwatch
  • Oni Genji kostümü, portresi ve spreyi.
Hafta 2 (2 Mayıs Başlangıç)
 • HotS
  • Busan Police Hovercycle bineği.
 • Overwatch
  • Officer D.Va kostümü.
Hafta 3 (9 Mayıs Başlangıç)
 • HotS
  • Overwatch Hexagon bineği, Officer D.Va Banner’ı, portresi ve bineği.
 • Overwatch
  • Officer D.Va portresi ve spreyi.
Hafta 4 (16 Mayıs Başlangıç)
 • HotS
  • 10 Adet Loot Chest.
 • Overwatch
  • 10 Adet Loot Box.

Not: Önceki haftanın görevini tamamlamadan ertesi haftanın görevine geçip geçemeyeceğimiz açıklanmadığı için her hafta arkadaşlarınızla bu 5 maçı tamamlayıp ödülleri riske atmayın deriz. Nexus Challenge 2.0’ın ilerleyen aylarda devam edeceği ile ilgili de henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK