PAYLAŞ

Yok yanlış okumadınız, bildiğiniz 70 milyon…Blizzard’ın bu kadar büyük bir kitleye ulaşmasında, Hearthstone’un mobil cihazlarda da oynanabiliyor olmasının payı tabii ki yadsınamaz. Ama bu durum Hearthstone’un başarısına gölge düşürmemeli zira WoW’un en şaşalı dönemlerinde bile 12 milyon civarında kullanıcıya ulaştığını unutmamak gerekir. Bugüne kadar açılan WoW hesaplarının 100 milyonu çoktan geçtiğini de hatırlatmakta fayda var. Blizzard’ın son dönemde yakaladığı başarıyı özetlemek için, Overwatch 30 milyon, Hearthstone 70 milyon kullanıcıyı aştı demek bile yeterli gözüküyor.

Hearthstone 70 Milyon, Ödülüyle Birlikte Geldi !

Yapımcılar, Hearthstone 70 milyon kullanıcıyı görünce baya bir sevinmiş olacaklar ki, oyunculara ücretsiz 3 adet kart paketi hediye ettiler. Journey to Un’Goro paketlerini kazanmanız için tek gereken mayıs ayının sonuna kadar Hearthstone’a girmek olacak.

kart paketi hediye hearthstone 70 milyonHearthstone, oyun yapımcılarına aslında kart oyunlarıyla ilgili sektörde nasıl büyük bir açık olduğunu da göstermiş oldu diyebiliriz. The Witcher 3’ün içerisinden çıkan Gwent gibi birçok kart oyunu oyunculara sunulmaya başlandı bile. Oyunun aktif oyuncu sayısı tam olarak açıklanmasa bile bir günde en fazla online oyuncu sayısını geçtiğimiz günlerde Journey to Un’Goro eklenti paketiyle yakaladığını öğrendik. Kart paketlerine yeni zam geldi ama büyük kullanıcı sayısı büyük sorumluluk getirir Blizzard, şu paketleri biraz ekonomik hale getirsen harika olacak.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK