Anasayfa Forumlar World of Warcraft Trial Of Valor Ön Rehber(Odyn)

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Absimiliard tarafından 9 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8997

  weny
  Katılımcı

  Genel Bilgi
  İlk bölümde sadece Bossların becerilerinden bahsedeceğiz yani bu neymiş la diye bakındığınız şeyleri daha kolay anlamanızı sağlayacak.
  Yazar hakkında
  Rehberin orijinal icy-veins tabanlıdır. Çeviri bana aittir.
  1. Birinci Faz
  Birinci fazda, raid Hymdall ve Hyrja ile karşılaşacak. Odyn saldırılamaz durumda, fakat yinede Halls of Valordaki gibi run sistemi ile raid i zorlamaya devam edecek.2.faza geçişi 2 mini bossun canlarının aralarından uzun bir süre geçmeden arka arkaya %25e indirilmesi sağlayacak.
  1.1. Hymdall
  Hymdall ve Hyrja Valarjar’s Bond denilen bu pasif özelliğe sahipler. Ne işe yarar eğer 2 mini boss 35 yard dan daha yakın dururlarsa birbirlerine %99 zarar azaltma pasif özellikleri aktif olur.
  Bunların yanısıra, Hymdall şu 2 özelliği kullanacak: Dancing Blade ve Horn of Valor.
  Dancing Blade Halls of Valorda kullandığın özelliğin benzeri . rastgele birine kılıç atıyor ,kılıç adından da anlaşıldığı gibi olduğu yerde dans ediyor ve o alana zarar veriyor Tavsiyem dansa eşlik etmeyin. 😀 Her 20 sn de bir kullanıyor.
  Horn of Valor Halls of Valordakinden baya farklı. Raid de, 5 sn cast süresi var, cast sonunda Hymdallın 15 yard çevresindeki herkese baya ağır bir fiziksel zarar verecek. Hymdall cast sırasında haraketsiz kaalcak. Aynı zamanda her oyuncu 5yard çevresine ağır zarar verecek o yüzden kaçarken dağınık olun. Her 75 sn de kullanacak.
  1.2. Hyrja
  Hymdall ve Hyrja Valarjar’s Bond denilen bu pasif özelliğe sahipler. Ne işe yarar eğer 2 mini boss 35 yarddan daha yakın dururlarsa birbirlerine %99 zarar azaltma pasif özellikleri aktif olur.

  Bunların yanısıra, Hymdall şu 2 özelliği kullanacak: Expel Light ve Shield of Light.
  Expel Light rastegele bir oyuncu seçer ve 3 sn sonra etrafına ve kendine zarar veren bir ışık yaymasını sağlar, 8 yard yakınında bulunana çok ağır zarar veriyor.
  Shield of Light Hyrja yine rastgele bir oyuncu seçerve 4sn sonra ışığın kalkanını kullanır. Kalkan şarj olduğunda yani 4 sn sonra direk bir ışık patlaması yaratır, zararı azaltmak için seçtiği kişi ile kalkan arasına girilir. 75 sn aralıkla kullanır.
  1.3. Odyn
  Odyn 1.fazda sadece tek bir becerisini kullanır. Draw Power. Halls of Valordakine benzer, Odyn odadaki 5 run u aktive eder. Her runun kendine has renk ve şekli vardır. Runlar aktif olunca odada 5 adet add çıkar . Her runtaşıyan oyuncuya birisi saldırır (tabiki aynı renk ve sembollü olan). Addler sadece kendi run bölgesinde zarar görür .Öldürülünce run deaktive olur. 30 sn sonra, Odyn Unerring Blast kullanır bu raidin tümüne zarar verecek, ayrıca her aktif run için zarar 200% artıyor.
  65 sn de bir kullanacak.
  1.4. Faz 2 ye geçiş
  Hymdall or Hyrja 25%e inince, Revivify. Cast edecekler 10 sn cast süresi var. Cast tamamlanırsa %30 canını geri alacaklar. Tek kurtulma yolu var iki mini bossun canınıda o 10 sn içinde %25 e indirmiş olmak.
  2. Phase Two
  Faz 2 Odyn 55% cana inene kadar devam edecek. Bu fazda yine Draw Power kullanmaya devam edecek buna ek olarak 2 özellik daha kullanacak.
  Odyn’s Test bir tank mekaniği her vuruşunda %8 cast hızını düşürecek tanklar fazla stacklamadan aralarında bossu paslaşacaklar.
  Spear of Light Halls of Valordaki mekaniğe benzer. Her 10 saniyede, Odyn rastegele birkaç kişiyi belirler ve o an bulundukları konuma ufak dönen bir alan çıkar. Kısa bir ara sonra, alanda mızrak çıkar ve aniden parçalanır, orta derecede bütün raid e zarar verir ve 5 adet Glowing Fragments, çıkarır. Eğer fragmentlere değerseniz, patlar zarar verir ve sersemletir.
  .
  2.1. Heroic Mod: Hymdall ve Hyrja
  Heroic Modda 2.Faz boyunca , Hymdall ve Hyrja habire karşılaşmaya dahil olacaklar. Odyn geldikten 15 sn sonra ve bundan sonraki her 70 sn de, Hymdall veya Hyrja (sırayla) 100% canla orijinal yerlerine gelecek yine faz1 deki becerilerini kullanacak ve canı 85% e inince çıkacak.
  Tek fark şu Valarjar’s Bond artık Odyn ide kapsıyor.
  3. Faz 3
  3.Faz Odyn 55% canın altına inince başlar ve 10% canı kalınca biter, bu noktada Odyn raid in Helya ile karşılaşabilecek gücü olduğuna karar verir.
  Bu Fazda Odyn 4 tane beceriye sahip olacak: Cleansing Flame, Arcing Storm, Storm of Justice, ve Stormforged Spear.
  • Cleansing Flame en dikkat edilmesi gereken becerisi, odanın büyük bir kısmını ateşlerle kaplıyor, raid e haraket için gerekli olan alanı kısıtlıyor. Belirli aralıklarla odanın ateş kaplı kısmı değişiyor.
  • Stormforged Spear 10 sn de bir o anki tanka vuracak vurmadan önce bosstan uzaklaşması için 5 sn si var. Kaçmamızın sebebi mızrak ne kadar uzağa gidersek o kadar az zarar veriyor bu mızrak. Raid e de zarar veriyor orta derece yapılacak bir şey yok heallenecek.
  • Storm of Justice her 10 sn de birkaç raid üyesini seçip, etrafında bir çember oluşturacak, 5 sn sonra seçili kişi ve 8 yard etrafındaki kişiye yıldırım çakacak orta derece zarar veriyor. Sonra her seçilen oyuncu arkasında Raging Tempest, oluşuyor. Hareketsiz olan bu nane baya uzun kalıyor orda ve üstüne geleni fırlatıp orta derece zarar veriyor. Uzun kalmasından dolayı odada yer sıkıntısı yapabilir ona göre bırakacağınız yeri biraz akıllıca seçin.
  • Her 1.5 saniyede, Odyn rastgele birine Arcing Storm atacak, vurduğunda orta derece zarar verecek , fakat zarar zaman içinde yükseliyor (+5% her cast sonrası, +10% Heroic mod).

  Bu Ön Rehber olup strateji konusunda bilgi vermez. Vaktim olursa onuda yazacağım.

  İyi oyunlar

  • Bu konu 9 ay önce önce  weny tarafından değiştirildi.
  #9039

  Beorynn
  Yönetici

  Çok kullanışlı rehber, teşekkürler weny. Odyn fight’ı gerçekten bir kabus 🙂

  #9041

  Absimiliard
  Yönetici

  Açıkcasi cok chaotic gorunse de sanki bitirişi kolay gibi geldi bana. Ama tabi heroic ve mythic denemek gerek. Rehber cok iyi olmus emeğine saglık.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.