Anasayfa Forumlar World of Warcraft Mini Addon Rehber

Bu konu 2 yanıt ve 3 izleyen içeriyor ve en son  Caladriend tarafından 8 ay önce tarihinde güncellendi.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • Yazar
  Yazılar
 • #8994

  weny
  Katılımcı

  Eeee Addon ne ?
  Addonlar en kısa tabirle eklentidir.

  Ne işe yarar?
  Arayüzde değişiklik yapabilir, bilgileri daha derler toplar rapor edebilir, ve benzeri bir ton şey. Yani kısaca oyunu daha kolay oynamanızı sağlayabilir.

  Hile değil mi?
  Değil eklentilerin yaptığı şeyler zaten server tarafından sizin bilgisayarınıza gönderilen bilgileri daha derli toplu düzenli veya görsel olarak daha ilgi çekici şekilde göstermeyi sağlar.

  O zaman otomasyon amaçlı kullanabilir miyiz?
  Evet otomasyon amaçlı kullanabilirsiniz, FAKAT anlaşıldığı takdirde ki anlaşılıyor Blizzard tarafından Üyeliğiniz geçici süreliğine durdurulur.

  Peki nereden bulabilirim bu eklentileri?
  Bir çok internet sitesinde mevcut en ünlü ve rağbet göreni curse.com

  Nasıl kullanabilirim?
  Curse den indirip kullanacaksak sitenin verdiği programla yapmak en kısa ve mantıklı yolu başka bir siteden zip halinde aldıysak Oyun kurulum klasörü içindeki Interface klasörünün içindeki Addons klasörünün içine zip arşivini açmanız lazım.

  Şimdi en bilindik ve çok kullanılan bir kaç eklentiden bahsedelim.

  1.Tüm kullanıcı arayüzünü tamamen değiştiren ve farklı bir görünüm veren eklentilerden ElvUi ile başlayalım. Oyunda bulduktan sonra çeşitli varyasyonlarda olsa sabit olarak kullandığım bir eklenti herkese de şiddetle tavsiye ederim. Size sunduğu toplu duruş, düzenleme imkanı ve göz yormaması ile baya iş görür. ElvUi nin kıl bir yanı otomatik update olmaz curse benzeri bir siteden güncelleme alamazsınız indirmeside güncellemeside kendi sitesindendir. Google dan aratıp kolaıkla bulaibliniz.(Güncellemelerini oyun içinde uyarı olarak chat ekranına yansıtır.)

  2. Deadly Boss Mods geliyor raid veya dungeon farketmez tek eksik yani pvp sanırım onuda ilerletebilirler karşı tarafın süreli becerilerini takip etmesi için yani dikkate alınabilecek ne kadar karşılaşma varsa hepsi hakkında gerek sesli gerek görsel bir şekilde uyarı ve bilgi veren eklentimiz şiddetle tavsiye ederim.

  3. Details! bundan önce Recount ve Skada ikilisi başı çekerken bu addon bu çekişmeyi bertaraf edip en tepeye çıkmıştır gerek özelleştirme gerekse bilgi detayı olarak daha ileri bir seviyede. Ayrıca içerisinde yıllardır özlemini çektiğimiz threat metre de barındırıyor.

  4. Weak Auras geliyor. Son zamanlarda baya popüler olan ve kodlarını çoğu sitede kolaylıkla bulup kullanabileceğiniz eklenti. Alternatif olarak TellMeWhen veya Auraframes kullanılabilir.

  Bu 4lü hemen hemen sınıf farketmeksizin her oyuncuda olması gerekenler diyebiliriz.

  NOT:Eklentiler siz oyuna girmeden aktif olamaz oyunun api kısmındaki sadece belirli client bilgilerine erişimleri vardır yani üyelik bilgilerini alamazlar AMA arşiv dosyası görünümlü exe dosyası veya benzeri şekilde şekilde saklanmış virüs ve benzeri yazılımlara dikkat ediniz bilindik kaynakları kullanmaya çalışınız. Rehberde verdiğim adresler senelerdir kullanılan güvenilir kaynaklardır.

  • Bu konu 9 ay 1 hafta önce önce  weny tarafından değiştirildi.
  • Bu konu 9 ay 1 hafta önce önce  weny tarafından değiştirildi.
  #9038

  Beorynn
  Yönetici

  Güzel bir giriş rehberi, şüphesiz WoW add-on’larla güzelleşiyor 🙂 Blizzard’ın uzun yıllardır, en önemli add-on’ların fonksiyonlarından esinlenip çoğu özelliği oyunun içerisine dahil etmesinden belli.

  Benim de ufak katkım şu konuda olsun, eğer Curse yazılımını kullanıyorsanız, Curse sitesinden veya direkt Curse Client içerisinden seçtiğiniz Add-On’u kurdurabiliyorsunuz, oyun klasörünü bulma veya zip açma işleri ile uğraşmaya gerek kalmıyor. Bu program aynı zamanda Add-On’ların güncellemelerini takip edip tek tuşla Update imkanı da sağlıyor. Son birkaç yıldır Add-On’ları bu şekilde kurup siliyorum ve çok nadir klasörlere müdahale etmem gerekti.

  http://www.curse.com‘dan indirmek mümkün. Şu sıralar Simurg Gaming ekibi olarak da konuşma programı olarak Curse’ü kullanıyoruz, Ventrillo ve TeamSpeak devri bizim için bitti. Add-on’ları da aynı program içerisinden takip edebilmek de vazgeçilmezlerimizden biri yaptı.

  #9168

  Caladriend
  Katılımcı

  Merhabalar,

  Elvui gerçekten bir çok oyuncu tarafından kullanılan profosyonel bir eklenti. Görsel ve işlevsel olarak içerisinde bir çok bilgi barındırıyor. İngilizce bilenler için linkteki adresde http://www.icy-veins.com/forums/topic/12536-elvui-quick-configuration-guide/ hızlı kurulum rehberi mevcut. Eğer fırsatım olursa türkçe çevirisini yapacağım.

  Herkese iyi oyunlar

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.